Opinie moich uczniów 💬Piszę opinię z  perspektywy magistra filologii rosyjskiej o specjalizacji nauczycielskiej. 

Donata jest najlepszym nauczycielem języka hiszpańskiego jakiego spotkałem w swoim życiu.  Wcześniej uczyłem się j.hiszpańskiego w Instytucie Cervantesa w Krakowie, gdzie miałem wielu nauczycieli native speakerów z Hiszpanii oraz Ameryki Południowej. Nikt nie dorówna  Donacie! Za co najbardziej cenię Donatę to fakt ciągłego utrzymywania i podnoszenia motywacji do nauki języka hiszpańskiego. Zaciekawia swoich uczniów ciekawostkami, filmami, opowieściami.  

Gramatyka oraz leksyka przerabiane są bardzo konsekwentnie, krok po kroku. Przy odpowiednim poziomie lekcje prowadzone są całościowo w języku hiszpańskim, jest to bardzo ważne, gdyż powoduje osłuchanie się ucznia  z językiem. Podoba mi się fakt, że dla Donaty j. hiszpański to pasja oraz miłość,  którą zaraża swoich uczniów. Fakt, iż uczeń nie może doczekać się kolejnej lekcji sprawia, że nauka jest lekka, przyjemna  i szybka.                                                                                                                                                                                                                                                         -MateuszJestem bardzo zadowolona z zajęć z Donatą. Jest to zdecydowania najlepszy nauczyciel języka obcego z jakim się spotkałam. Donata jest zawsze przygotowana do zajęć. Potrafi w ciekawy sposób przekazać wiedzę. Dysponuje różnorodnymi materiałami, a w czasie lekcji dodatkowo puszcza różne filmiki związane z tematyką zajęć - nigdy się nie  nudzimy!  Czuć, że jest pasjonatką języka hiszpańskiego i prowadzenie lekcji traktuje jako przyjemność, a nie obowiązek. Jest zawsze uśmiechnięta i pełna energii – zdecydowanie pasuje do słonecznej Hiszpanii.     

                                                                                                                                    -Eliza


       

Gorąco polecam zajęcia z Donatą. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej pasji do języka hiszpańskiego oraz nauczania. Na lekcjach z nią nauczysz się nie tylko książkowych reguł, ale i innych ważnych dla języka aspektów  tj. język potoczny, kultura, utarte wyrażenia itp.. Jest zawsze przygotowana do zajęć, które prowadzi w sposób ciekawy. Na lekcjach słuchamy, rozmawiamy, piszemy, tłumaczymy dzięki czemu doskonalimy nasz język pod każdym kątem. Potrafi słuchać. Jest zawsze punktualna. Zapewnia niezbędne materiały. Ponadto Donata jest ciepłą i otwartą osobą, dzięki czemu zajęcia stanowią miłą odskocznię od dnia codziennego, a sam uczeń w sposób łatwy i przyjemny przełamuję barierę mówienia w języku obcym, stając się coraz lepszym.          

                                              -Aleksandra 


       

 Moja przygoda z nauka  hiszpańskiego zaczęła się niedawno. Szukałam kursów ale niestety nie było chętnych by powstała grupa, później poznałam Donatę z czego bardzo się ciesze bo mam teraz bardzo dobrą nauczycielkę. Lekcje są bardzo ciekawe, materiały bardzo różne, dialogi, piosenki itd.  No i co jest dla mnie bardzo ważne Donata rozmawia ze mną po hiszpańsku więc osłuchuję się też z wymową. Lekcje prowadzi w miłej atmosferze, bardzo dobrze tłumaczy, a widząc już efekty nauki będę dalej kontynuowała lekcje z Donatą bo lepszego nauczyciela hiszpańskiego nie znajdę.                                                                                                                                                                          -Grażyna
Z Donata spędziłam 2 lata ucząc się hiszpańskiego zaczynając od zera. Dziś mam super poziom z języka hiszpańskiego, zdana maturę i lepsze perspektywy na życie. Jest to nauczycielka, która nieustannie pragnie rozwijać się, dąży do swoich celów, zawsze jest super przygotowana, a co najważniejsze dba o swoich uczniów, motywując ich  oraz wspierając. Uważam ze zapał i chęci jakie ma nauczycielka sprawia ze nauka języka będzie szybka i przyjemna, a co  najważniejsze efektywna jak było w moim  przypadku.       

                                                                                                                              -Patrycja 


   


Uczę się z Donatą od ponad roku przez komunikator Skype i jestem bardzo zadowolona z tej współpracy. Mocne punkty lekcji wg. mnie to: praktycznie cała lekcja przebiega po hiszpańsku, bardzo dużo materiałów audiowizualnych, możliwość aktywnego ćwiczenia języka również poza lekcją w formie ćwiczeń interaktywnych lub wymiany informacji w jęz. hiszpańskim, materiał lekcyjny nie ogranicza się tylko do ćwiczenia warsztatu językowego, ale zahacza o wiedzę związaną z różnymi krajami hiszpańskojęzycznymi.  Mogę śmiało powiedzieć, że współpraca z Donatą otworzyła mi oczy na wiele fajnych i różnorodnych możliwości nauki języka obcego (ta dziewczyna to skarbnica pomysłów jeśli chodzi o wykorzystanie zasobów internetu do nauki języka w formie połączenia przyjemnego z pożytecznym). 

                                                                                                                                   -Kasia Przed rozpoczęciem nauki z Donatą chodziłem przez 4 miesiące na zajęcia grupowe w szkole językowej oraz trochę uczyłem się sam w domu. Ale dopiero od momentu nauki z Donatą  widzę naprawdę postępy w nauce oraz  lepiej mówię i rozumiem w języku hiszpańskim. Donata dużo mówi  po hiszpańsku jest bardzo wyrozumiała cierpliwa oraz jest bardzo pogodną  osobą. Szczerze polecam każdemu naukę hiszpańskiego z Donatą.      
                                                                                                        
                                                                                                                                  -Michał 


Donata jest bardzo zaangażowaną nauczycielką. Indywidualnie podchodzi do potrzeb każdej osoby. Przypomina o hiszpańskim także pomiędzy zajęciami, co jest bardzo motywujące. Lekcje są urozmaicone i ciekawe. Panuje na nich luźna atmosfera. Donata w każdym tygodniu wysyła dodatkowe materiały o Hiszpanii, jak ciekawostki, piosenki, filmiki czy teksty o kulturze hiszpańskiej. Serdecznie polecam lekcje z Donatą.

-Ania

----------------------------------------------------------------------------------

KSIĄŻKI, PRODKUKTY, SKLEP


Las flores de Menorca

Las mandarinas de Valencia

Los cactus de la Isla

La cala Macarella

El zumo de melocotón

Playa Son Bou